www.sborkos.cz

Načítání ...
HATTRICK SBORU KOS
Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl v měsíci březnu zažil „sborové žně“. Ve dnech 23. – 24. 3. 2013 se zúčastnil mezinárodního festivalu mladých pěveckých sborů a orchestrů – YOUNG PRAGUE.

Hattrick sboru KOS Litomyšl

Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl v měsíci březnu zažil „sborové žně“. Ve dnech 23. – 24. 3. 2013 se zúčastnil mezinárodního festivalu mladých pěveckých sborů a orchestrů – YOUNG PRAGUE. V konkurenci sborů z celého světa (USA, Švédska, Norska, Islandu, Slovinska atd.) získal KOS zlaté pásmo a stal se vítězem kategorie. Vedle toho sbor získal další dvě ocenění: cenu poroty za vynikající provedení povinné skladby (A. Tučapský: Tristis est anima mea) a cenu za vynikající interpretaci lidové skladby.

Mezinárodní hudební festival Letohrad udělil společnému projektu Celebration Jazz Mass cenu Grand prix. Tato cena je udělována nejkvalitnějším hudebním vystoupením festivalu. V minulosti toto ocenění získali např. Dagmar Pecková, Pavel Šporcl nebo český chlapecký sbor Boni Pueri. Na projektu se sbor KOS výrazně podílel, jeho sbormistr Milan Motl provedení nastudoval, řídil. S dalšími sbory toto dílo uznávaného jazzového pianisty a skladatele Karla Růžičky za doprovodu Big bandu Chrudim Martina Profouse společně provedli na několika koncertech a festivalech v Čechách i na Moravě (Praha, Hradec Králové, Litomyšl, Chrudim, Vysoké Mýto, Svitavy, Znojmo, Litovel, Olomouc, Nové Město na Moravě).

Do třetice: Unie českých pěveckých sborů každoročně uděluje národní ceny za přínos českému sborovému zpěvu. Jedno z ocenění a to konkrétně cenu „Sbormistr junior“ získal za dosažené úspěchy jeho sbormistr Milan Motl. Tuto národní cenu však nechápe jako ocenění pouze jeho osoby, ale také činnosti a práce celého sboru.

V dubnu KOS čeká týdenní koncertní turné v Německu a Nizozemí. Koncerty pro sbor organizuje manager projektového sboru Vrolik a uznávaná hlasová pedagožka Nanny ter Wiel. Vystoupení v Německu zaštiťuje honorární konzul pro kulturu pan Johannes Riepma.

Vyvrcholením koncertní sezóny KOSu však bude vystoupení na Mezinárodním operním festivalu Smetana Litomyšl. Sbor pedagogické školy již podruhé získal důvěru dramaturgie festivalu a bude tak moci vystoupit vedle profesionálních těles. V roce 2010 zde pod taktovkou svého sbormistra přednesl Missu brevis Jiřího Pavlici. Na letošním 55. ročníku festivalu dívčí část sboru zazpívá duchovní kantátu Stabat Mater Jana Křtitele Vaňhala. Důvodem je dvousté výročí od úmrtí tohoto klasicistního skladatele. KOSačky pod taktovkou dirigenta Vojtěcha Spurného doprovodí Pardubická komorní filharmonie.

:: Zuzana Fruniová ::

Článek na webu UCPS.

 

Webové stránky festivalu YOUNG PRAGUE:
http://www.youngprague.cz/

Výsledková listina:
http://www.youngprague.cz/competition-results.html

HATTRICK
HATTRICKCantusCantusCantusCantusfotofotofoto
Cantus 1Cantus 2Cantus 3Cantus 4
Úspěch KOSáků – sólistů a komorního sboru KOKOS na pěvecké s ...
KOS nechyběl při oslavách Mezinárodního dne studentstva v Pr ...
KOS opět na festivalu studentských souborů FESTA ACADEMICA
Praha 16. a 17. 11. 2017
KOSáci zabodovali na Mezinárodním sborovém festivalu SLOVAKI ...
KOSáci v opeře Pygmalion na barokních slavnostech
KOSáci pokřtili nové dvojalbum
Mezinárodní koncert
KOS ve Smetanově domě i pražském Rudolfinu
KOSÁCI OPĚT NA SMETANOVĚ LITOMYŠLI
Smíšený pěvecký sbor KOS již potřetí vystoupil vedle profesionálních těles na Mezinárodním ...
KOS v doprovodných akcích Smetanovy Litomyšle
KOSáci se aktivně zapojili do oslav jubilanta Bedřicha Smetany a vystoupili v doprovodném ...
KOS ve Francii
21. - 29. března 2014
VEJR na výběrovém CD Jana Vičara
Náročná kompozice Gufo nebo-li Vejr současného skladatele a muzikologa Jana Vičara, kterou ...
Rozhovor se sbormistrem
Litomyšl - Již deset let třímá pevně v rukou taktovku smíšeného pěveckého sboru KOS z peda ...
GRAND PRIX - Mezinárodní festival Letohrad 2013
Milan Motl a sbor KOS laureátem Mezinárodního festivalu Letohrad za provedení Celebration ...
HATTRICK SBORU KOS
Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl v měsíci březnu zažil „sborové žně“. V ...
 

FelixNET©